Aktuálně z domova

25.8. 2017

Dnešní den jsme si zpestřili výletem turistickým vláčkem po krásách hradeckých. Po půl 10 dopoledne jsme vyrazili od GrandParku směr Staré město. Projeli jsme si Malé i Velké náměstí, pokochali se nádhernou architekturou. Počasí nám přálo, takže se výlet opravdu vydařil.

Fotogalerie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/Vylet_vlackem_25.8._2017/


29.6. 2017

I my rádi pomáháme druhým. V letošním roce jsme se zapojili do malování kamínků, které byly v rámci hradeckého Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů prodávány. Do této akce se každoročně zapojují také známé osobnosti, jako například Petra Černocká, Jiří Korn, atd. Výtěžek z tohoto prodeje bude věnován na podporu činnosti Střediska rané péče Sluníčko. Tuto benefiční akci již 5. rokem organizuje Charita ČR. http://www.charitahk.cz/nase-strediska/stredisko-rana-pece-slunicko/aktualne-ze-slunicka/kaminkova-akce-a-aukce-dopadly-skvele/

Fotogalerie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/Malovani_kaminku/


22.6. 2017

Dnes jsme se zúčastnili Sportovních her u našich kolegů v Hronově, kde jsme si připomněli období Spartakiády. Zasoutěžili jsme si ve čtyřech disciplínách. Za účast jsme si na památku odvezli medaile. Atmosféra byla velmi příjemná.

Fotogalerie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/Sportovni_hry_Hronov_22.6.2017/


19.6. 2017

Dnešní červnové odpoledne nám svým vystoupením zpestřily děti z folklorního souboru Peciválek při ZUŠ Střezina. Jejich zpěv a tanec nám vykouzlil úsměv na tváři.

Fotogalerie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/Folklorni_soubor_Pecivalek


10.5. 2017

Dnes jsme společně oslavili narozeniny všech oslavenců od ledna dosud. Kažý z oslavenců obdržel přáníčko. Pochutnali jsme si na výborných chlebíčcích a zákuscích. K poslechu a zpěvu nám na harmoniku hrál pan Filip.
Fotogalerie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/Spolecna_oslava_narozenin_10.5.2017/


5.5. 2017

Dnes jsme se zúčastnili Chovatelského dnu v ZD Sovětice. Kromě toho, že jsme si prohlédli místní zemědělskou techniku a chov krav, jsme si také pochutnali na výborných kobáskách a pivku. Jako bonus jsme se pak pozdravili s panem ministrem Jurečkou, který se s námi i ochotně vyfotil.

Fotogalerie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/Chovatelsky_den_Sovetice_5.5.2017/


6.4.2017

Dnes nám úsměv na tváři opět vykouzlila zvířecí návštěva. Z Další šance, z. s. nás společně s paní Motalovou a Pavlištovou návštívili také kocourci Cvrček a Tonda a také pejsek Tibet.

Fotogalerie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/Kocici_navsteva_6.4.2017/


8.3.2017

Jako každý rok ani letos jsme nezapomněli popřát všem ženám k jejich významnému dni. Odpoledne jsme si poseděli u kávy a zákusku a všechny jsme obdržely krásnou květinu.

Fotogalerie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/MDZ_8.3.2017/


28.2.2017

Dnes nás poprvé navštívila paní Pavlištová ze spolku Další šance, z. s. (http://www.dalsisance.cz/), což je sdružení dobrovolníků, jejichž snahou je pomoci toulavým, týraným a opuštěným kočkám. Paní Pavlištová nepřišla sama, ale vzala s sebou i jednu z kočiček, která nám udělala ohromnou radost.

Fotogalerie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/Kocici_navsteva_28.2.2017/


20.2.2017

Dnes nás opět navštívila paní Tereza Frumarová a tentokrát přivedla pejsky dva. Zvířecí návštěva nám vždy vykouzlí úsměvy na tváři a nejinak tomu bylo i dnes.

Fotogalerie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/Canisterapie_20.2.2017/


1.2.2017

Po delší odmlce zejména z důvodu stěhování a viróz, které nás provázeli se nám konečně podařilo uspořádat velkou akci. Ples je v našem domově již tradicí, letos s podtitulem šátkový se konal v hlavní jídelně domova. K poslechu a tanci nám zahrála kapela X Band z Černožic a nechyběla ani bohatá tombola. Všichni jsme si to moc užili.

Fotografie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/Satkovy_ples_1.2.2017/


26.1.2017

Dnes nás společně se svojí paničkou Terezou Frumarovou navštívila psí slečna Kiri. Sešli jsme se na společné jídelně na patře a naše čtyřnohá návštěva se s námi postupně seznámila. Od její paničky jsme dostali dobrůtky, které jsme mohli Kiri věnovat. Společně jsme si také popovídali a zavzpomínali na mazlíčky, které jsme měli doma.

Fotogalerie: http://ddcernozice.rajce.idnes.cz/Canisterapie_26.1.2017/


22. 12. 2016

Konečně se nám podařilo zvítězit nad bacily, které nás v minulých dnech pěkně potrápili a mohli jsme si konečně užívat pravou předvánoční atmosféru. Dnes dopoledne jsme se sešli, společně si připili na zdraví punčem, grogem či vaječným koňakem, poslechli jsme si koledy a zavzpomínali na vánoční zvyklosti. Zároveň k nám přišel první ježíšek. Zástupci filozofické fakulty UHK našim klientům věnovali zajímavé publikace z oboru historie a zeměpisu. Děkujeme.


6. 12. 2016

Dnes nás opět navštívili manželé Brandejsovi. Tentokrát s přednáškou a videem na téma Karel IV., kterého si naše země připomíná celý tento rok.


5. 12. 2016

Jako každý rok, ani letos nás neopomněl navštívit Mikuláš se svou družinou. Navštívili všechny naše obyvatele a předali jim něco sladkého k zakousnutí.


10.11. 2016

Dnes náš Domov navštívili manželé Brandejsovi, se kterými jsme si společně zavzpomínali na naše dětství a mládí. Společné povídání a vzpomínání u dopolední kávy se nám velmi líbilo.


18.10. 2016

Máme za sebou velmi hektické období, které neodmyslitelně patří ke každému stěhování. Pomalu si zvykáme v náhradních prostorách a postupně se snažíme navázat na všechny aktivity, které se konaly u nás v Černožicích.

Minulý pátek už jsme stihli okouknout nedalekou cukrárnu a u kávy a zákusku strávili příjemné odpoledne.


31. 8. 2016

Stalo se tak nějak tradicí, že se v srpnu loučíme s létem na Loděnici v Černožicích. Tentokrát nám počasí poslední prázninový den přálo a mi jsme si společnými silami mohli připravit již tradiční kotlíkový guláš. 


26.7. 2016

Dnes jsme uspořádali hudební vystoupení brněnského Divadla Slunečnice v podání Kristýny Šebkové a jejího syna. Pořad obsahoval písně z muzikálů a filmů české scény 80. a 90. let např.: Sladké mámení, Což takhle dát si špenát, Severní vítr je krutý, Noc na Karlštejně nebo Slavíci z Madridu a mnoho dalších. Vystoupení se nám velmi líbilo.


11.7. 2016

Dnešní slunečné a horké odpoledne nám přijel zpříjemnit pan Šimon Pečenka. Z jeho úst zazněly hity Waldemara Matušky jako např. Růže z Texasu, Jó třešně zrály, Tereza a mnoho dalších. I když na zahradě bylo opravdu teplo, vystoupení se všem líbilo.


24.6. 2016

Azurové nebe slibuje krásný, slunečný, letní den. Před budovou Hradecké Univerzity je rušno, hemží se to tu námořníky a piráty, nezačíná však žádný karneval, ale 8. ročník Festivalu sociálních služeb. Poskytovatelé z Královéhradeckého kraje zde prezentují sami sebe, své služby, výrobky klientů, apod. To vše za doprovodu hudebních vystoupení z řad klientů sociálních služeb i profesionálních umělců. I přes opravdu horké počasí si sem návštěvníci cestu našli a všichni společně jsme strávili příjemný den.


Festival sociálních služeb letos už po 8. a náš Domov se zúčastní jako vystavovatel. Tisková zpráva k festivalu zde.
 


15.6. 2016

Dnes jsme v rámci dopolední aktivity navštívili růžovou zahradu pana Kozáka v Černožicích. Krásný zážitek to byl pro všechny smysly.


10.6. 2016

Dnešní den byl pro nás slavnostním. Den otevřených dveří jsme uspořádali k oslavě rovnou třech výročí, a sice 90 let od postavení budovy, 80 let od předání budovy Kongregaci sester nejsvětější svátosti a slavnostního vysvěcení domu i kaple a v neposlední řadě, 5 let od postavení nové budovy. Vzhledem k velikosti oslav jsme celou akci uspořádali na zahradě. Počasí ač se na počátku tvářilo všelijak se nakonec umoudřilo a radost z naší akce nám nezkazilo, ba naopak. Po slanvostním zahájení nám své taneční umění ve scénickém tanci a zumbě předvedly děti z místní ZŠ. K poslechu a tanci hrála kapela X-band a pobavit nás přijel i kouzelník Waldini.

Za občerstvení v podobě džusu a kávy děkujeme firmě Bonno.


8.6. 2016

Dnes jsme v našem Domově přivítali velmi vzácnou návštěvu, byl jí biskup Mons. Jan Vokál. Pan biskup se nejprve přivítal s panem farářem Pajakem a panem ředitelem a následně v jejich doprovodu navštívil obyvatele na jejich pokojích. Naši obyvatelé byli jeho návštěvou velmi potěšeni a dojati. Poté proběhla mše v naší kapli a následovalo společné posezení s klienty.


6.6.2016

Dnes nás  přijely potěšit děti ze ZŠ Josefov.  Pod vedením paní učitelky Ireny Krátké a jejich asistentky si pro nás připravily taneční vystoupení protkané básničkami, které zakončily pohádkou O koblížkovi a na závěr všem klientům našeho DD rozdaly kytičky, které sami vyrobily. Jejich snahu jsme ocenili velkým potleskem, sladkou odměnou a popřáním krásných prázdnin.


1.6.2016

Dnes na den dětí jsme uspořádali nejen pro děti, ale i pro naše klienty pohádkové sportovní hry. Soutežilo se hned v několika disciplínách. U Popelky jsme hledali kouzelné oříšky, u Rumcajse se házelo polenem, u vodníka se lovily rybičky a zachraňovaly dušičky, u kovboje se jezdilo na koni i bez koně, u Červené Karkulky jsme sbírali to co poztrácela z košíku. Ferda Mravenec s Beruškou, vyzkoušeli jakou máme mušku a Bílá paní otestovala naše umění přesnosti v hodech stříbrnými kuličkami. Celou dobu nás provázela královna s čarodějnicí a pirátem. Po skončení soutěžních disciplín následovalo vyhlášení a ocenění těch, kterým se dařilo nejlépe a pak už jen zbývalo popřát dětem a paní učitelkám krásné prázdniny a nám všem pohodové léto.


26.5.2016

Dnes se v našem DD uskutečnily již tradiční sportovní hry. Soutěžního klání se přijely zúčastnit i kolegové ze spřátelených zařízení. Předvedením umu mažoretek a mažoreťáků z DD Černožice a slavnostním pokácením májky jsme naše hry zahájili. Poté se už všichni soutěžící rozprchli po soutěžních stanovištích. Letos se soutěžilo celkem v pěti disciplínách  - kroket, hod na koš, slalom, šipky a

kuželky. Soutěžící se snažili ze všech sil, které pak doplnili vydatným obědem. I když ceny a drahé kovy v podobě medailí jsme rozdali, nasmáli jsme se při soutěži pro doprovody, důležité bylo pobavit se, protáhnout své tělo a podpořit soutěžního ducha.  A protože jsme se všichni sešli ve výborné náladě, tak nám v odpoledních hodinách přijela zahrát místní kapela X-Band. Zpěv a tanec jsme

proložili dobrým jídlem a pitím.  Domů jsme všichni odcházeli znavení, ale dobře naladění.


12.5.2016

Dnes jsme navštívili středisko Sovětice, kde probíhal Zemědělský den Zemědělské akciové společnosti Mžany, a.s. Po prezenci jsme obdrželi poukázky na občerstvení,

kterých jsme velice rádi využili. Prohlídli jsme si vystavované kusy dobytka, a že bylo nač se dívat, zemědělsou techniku a regionální potraviny. Vše jsme završili točenou zmrzlinou a vydali se zpátky do domova, kde nás čekal oběd.


8.5. 2016

Dnes, na svátek matek, se v naší kapli uskutečnil koncert Vokální harmonie z Hradce Králové.


28.1.2016

Dnes se v našem Domově uskutečnil ples s retro tématikou. Vystoupení z řad klientů vystřídalo vystoupení zaměstnanců. Následovalo taneční veselí, ke kterému nám hráli manželé Vávrovi. Plesové odpoledne při kterém jsme si pochutnávali na chlebíčkách vlastní výroby jsme ukončili tombolou a veselou náladou. 


30.12.2015

Se starým rokem je třeba rozloučit se, jak se patří. Uspořádali jsme tedy pravou silvestrovskou párty, na které nechybělo spousty barevných konfet, lampiony, balonky, chlebíčky, jednohubky, hudba a samozřejmě šampaňské.


 24.12.2015

Štědrý den byl pohodový a radostný také v našem Domově. Pravou sváteční atmosféru dotvářela kromě svátečního menu také Iveta Čudová se svými keybordy.


22. a 23.12.2015

Bezprostředně před Vánočními svátky se konal slavnostní oběd obyvatel s vedením Domova. Den na to rozdávala Karkulka dobrůtky ze svého košíčku při posledním "Cvičení s Karkulkou", které se tentokráte neneslo v duchu sportovním, ale odpočinkovém.


18.12.2015

Předvánoční čas nám také svým programem přišly zpestřit děti z místní základní školy.


10.12.2015

Jako o tradici se u nás již dá hovořit o Vánoční výstavě. Ta se letos konala již po čtvrté. K vidění byly krásné výrobky šikovných rukou našich obyvatel i zaměstnanců, ochutnat jste mohli tradiční vánoční punč a potěšit se při vánočním vystoupení dětí z místní mateřské školy.


3.12.2015

Ani v letošním roce nezapomněl náš Domov navštívit Mikuláš se svou družinou. Kromě balíčků rozdával společně s Andělem také radost a úsměv. Ač se čerti ze začátku jevili jako pořádní poděsové, nakonec se i z nich vyklubali čerti mírumilovní a každému pomazali pekelným mourem tvář.. pro štěstí.


6.11.2015

V letošním roce dnes naposledy jsme se vydali do naší oblíbené hospůdky U legionáře ve Vlkově.


20.10.2015

Dnes se konal den otevřených dveří. Dopoledne byla pro naše klienty i návštěvy připravena tvořivá dílnička. Odpoledne se konala posvícenská zábava, na které nám k tanci a poslechu zahrála kapela X band z Černožic, v 16 hodin nás svým vystoupením potěšily nejmenší roztleskávačky Berušky z DDM Smiřice.


8.10.2015

Dnes nás přijelo pobavit a rozveselit manželské DUO KONDOR. Program, který si pro nás připravili byl nabitý písničkami, kouzlením a hlavně jsme se ve skvělé náladě bavili.


11.9.2015

Dnes jsme si udělali výlet na Den otevřených dveří k našim kolegům do Albrechtic. Zhlédli jsme vystoupení mažoretek, pochutnali si na výtečném grilovaném kuřátku, prohlédli si jejich Domov a jako sladkou tečku na závěr jsme si dali zmrzlinu.


9.9.2015

Ve středu dne 9. 9. 2015 jsme se chtěli rozloučit s létem v podobě kotlíkového guláše na Loděnici, nicméně člověk míní a život mění. Počasí nám nepřálo, tak jsme si vyfasovali potřebné ingredience, nářadí a s tím vším jsme se usadili v jídelně. Krájelo se, loupalo, škrábalo a za pár chvil se už vše potřebné míchalo v obrovské kuchyňské pánvi. Za doprovodu pana Pultara s harmonikou jsme si zazpívali pár písniček a do toho se nám pod nosem linula vůně značící, že co jsme si navařili, to si taky sníme. Odpoledne se počasí přeci jen umoudřilo, tak s kávičkou a koláčky, které byly též vlastní výroby, jsme poseděli na zahradě.


16.7.2015

Ve čtvrtek jsme v našem Domově přivítali vzácnou návštěvu. Z nedalekých Lázní Velichovek si za námi udělal výlet herec, bavič, kaskadér a hodinář pan Jiří Krytinář. U Kávy jsme si společně popovídali o strastech a slastech života v seniorském věku. Pana Krytináře jsme také náležitě vyzpovídali nejen o problémech spojených s jeho výškou v běžném životě, ale také o jeho práci v showbyznysu.


1.7.2015

První červencový den jsme se vypravili na celodenní výlet do Salonu republiky, královského města Hradce Králové. Ráno nás autobus vysadil u Muzea východních Čech, kde jsme si prohlídli tamní expozici. Po kávě a svačince na nás již čekal turistický vláček, který nás provezl nejkrásnějšími a nejznámějšími místy Hradce. Na závěr našeho výletu jsme se zastavili v hospůdce Na hrázce, kde jsme doplnili síly výtečným obědem.


29.6.2015

Léto a prázdniny již klepou na dveře, a tak je potřeba je řádně přivítat. A jak se nejlépe vítají prázdniny? Přeci s dětmi. Již po třetí jsme uspořádali Mezigenerační olympiádu, tentokrát v duchu plážových her. Nad zahradou se nám vztyčil maják, pod ním bar s pravou ovocnou bowlí a nanuky. U našich havajských krasavic jsme si zasoutěžili v hledání v písku, skákání v pytli, kuželkách či hodu kokosem. Nejlepší sportovci byli oceněni medailemi a věcnými dárečky. Vyrobili jsme si pravý havajský věnec a zatančili si společně s našimi obyvatelkami a Havajankami v letním rytmu. Ač počasí se příliš letně netvářilo, my všichni jsme si to dokonale užili.


25.6.2015

Ani v červnu jsme nezapomněli na naše oslavence. Společnými silami jsme sfoukli svíčky na narozeninovém dortu a popřáli si hlavně hodně zdravíčka.


19.6.2015

Devatenáctý červnový den patřil sociálním službám, tedy alespoň v Hradci Králové. V prostorách hradecké Univerzity se konal již 7. ročník Festivalu sociálních služeb. Nejen, že bylo možné si ve stánku prohlédnout letáky, naše výrobky a fotografie, ale také naše sociální pracovnice  a samozřejmě se přijeli podívat i někteří naši obyvatelé. Nejen u našeho stánku bylo na co se dívat, ale dozvěděli jsme se mnoho zajímavého i o našich kolezích z jiných služeb, pokochali se jejich výrobky a pochutnali si na trdelnících (tedy ne u kolegů ze sociálních služeb).


11.6.2015

Sultán, Tyrl, kněžna, babička … určitě všichni vědí, kam tyto postavy zařadit. Ale jak vypadali? Jak to fungovalo na Starém bělidle a ve mlýně? Tak o tom jsme se jeli přesvědčit do nedalekého Babiččina údolí, kdy právě v tomto čase ožívají postavy ze známé knihy. Prohlédli jsme si mlýn, pochutnali si na specialitách z místního hostince a nakoupili si nějaké drobnosti na památku. Počasí nám přálo, a tak jsme si tento takřka pohádkový výlet mohli vychutnat plnými doušky.


5.6.2015

Dnes se uskutečnilo vystoupení dětí ze Základní školy v Josefově. Krásné počasí nás odpoledne vylákalo na výlet do nedaleké vesničky Vlkov. V tamější hospůdce jsme se osvěžili oroseným pivečkem či zmrzlinovým pohárem.


3.6.2015

V letošním roce se premiérově zúčastníme jako vystavovatelé na Festivalu sociálních služeb, který se v letošním roce koná již po 7.


26.5. 2015

Na dnešní den jsme naplánovali výlet na Kuks, přestože počasí bylo pošmourné, nás to neodradilo a  přeci jen jsme vyrazili. Pravda, když jsme viděli, že na příjemné posezení v zámecké zahradě to nebude, trochu jsme zaimprovizovali a náležitě jsme se posilnili v cukrárně v Jaroměři.

Nastupování do aut už zvládáme přímo bravurně, tak pak už jen zbývalo metodou „pokus – omyl“ zjistit k čemu a jak slouží veškeré páčky v našem novém autě, což se později ukázalo jako velice dobrý tah. Po příjezdu na samotný zámek jsme usoudili, že se spokojíme pouze s prohlídkou Braunových soch, ke kterým jsme si zakoupili průvodce a snažili se přijít na to, co která ctnost či neřest představuje.

 A protože se již nachýlil čas oběda a nebe se zakabonilo ještě víc, vydali jsme se pomalu směrem k domovu. Jen co jsme dosedli do aut, snesly se na nás první kapky deště. Cestou se rozpršelo ještě víc, což nás připravené nemohlo zaskočit, sebejistě jsme zapnuli ty správné stěrače a pokračovali v krasojízdě. Cestou jsme nakoupili zobaní pro naše andulky a domů jsme přijeli akorát včas k teplému obědu.


21.5.2015

Počasí s námi poslední dobou příliš nesympatizuje a pravděpodobně zkouší, jak moc jsme odolní. A to my jsme. Nastal den D, a sice naše v pořadí druhé sportovní hry pro seniory aneb Černožická olympiáda. Poslední generálka slavnostního nástupu, uchystat stanoviště a vyhlížet naše hosty. Pozvání na naše sportovky přijali kolegové z Lampertic, Teplic n. Metují, Albrechtic n. Orlicí a Chlumce n. Cidlinou. Vystoupením černožických sportovců, přečtením slibu sportovců a zapálením slavnostního olympijského ohně byly naše hry zahájeny.

Soutěžili jsme v celkem pěti disciplínách, a sice vrh koulí, rychlostní kanoistika, desetibj, lední hokej a tenis, které skvěle zajišťovali jejich významní reprezentanti, jako Jaromír Jágr (Hela), Petra Kvitová (Věra), Roman Šebrle (ředitel), Helena Fibingerová (Líba) a Martin Doktor (Lída). Po odsoutěžení všech disciplín nás čekala ještě soutěž "doprovodů". Jejich úkolem bylo dopravit v ochranných pracovních pomůckách (přilba, brýle, rukavice) naši čarodějku (kterou nám bylo líto 30.dubna upálit) na invalidním vozíku z bodu A do bodu B, přičemž museli projet slalom, obléknout čarodějku do podprsenky a běžet zase zpátky. To vše samozřejmě na čas. Náš domov skvěle reprezentovali hned dva zástupci, a to pan ředitel a paní Friedrischková. Ač se snažili, seč mohli, drahé kovy si nakonec odnesli hosté, nejlepší výkon předvedla Radka z Lampertic. 

Po náročném sportovním dopoledni nás čekal výtečný guláš, který připravili naše šikovné kuchařky, poobědní kávička a prohlídka zařízení. Krátce po jedné hodině bylo slavnostním nástupem zahájeno vyhlášení vítězů. O medaile jsme se podělili téměř všichni. V kategorii mužů zůstalo zlato v našem Domově, stříbro putovalo do Lampertic a bronz opět zůstal doma. V kategorii žen si zlato a stříbro odvezli do Chlumce a bronz do Teplic nad Metují. Velký potlesk a čestné uznání patřil však všem zúčastněným.

Pak už pokračovala volná zábava, kdy nám k tanci a poslechu zahrála "naše sestřička" Iveta Čudová. Tančilo se a zpívalo až do pozdějších odpoledních hodin. 


14.5.2015

Obloha se na nás od samého rána nepříjemně mračila a naducané mraky slibovaly brzký déšť. Ten také na sebe nenechal dlouho čekat. Nevadí, my si poradíme i tak. Své zahradnické náčiní jsme tedy uchystali v místnosti pro aktivity a naši bylinkovou zahrádku jsme vysázeli právě tam. Po obědě se počasí přeci jen trochu umoudřilo, a tak nám nic nebránilo pokračovat v naší zahradní slavnosti. Poseděli jsme si v našem novém altánu, zazpívali si za doprovodu kytary pana Vejpravy a pochutnali si na výtečných buřtech. 


5.5. 2015

Dnešní téměř letní počasí přímo vybízelo k posezení na čerstvém vzduchu. Spojili jsme tedy příjemné s užitečným a společnými silami jsme si zasadili muškáty do truhlíků, které budou zdobit balkony na jednotlivých patrech. Kromě muškátů jsme si zasázeli i jiné květiny, které budou zdobit naši zahradu. Byla to taková malá generálka na naši zahradní slavnost, která se bude konat už příští týden. 


16.4. 2015

Ani v dubnu jsme nezapomněli na narozené v tomto aprílovém měsíci. Společně jsme si opět poseděli u kávy, sfoukli svíčky na dortu a strávili tak příjemné dopoledne.


15.4. 2015

Krásné, slunečné, jarní počasí nás vylákalo k posezení na naší zahradě. A protože trochu foukal vítr, bylo potřeba se zahřát. A nejlepší způsob, jak tak učinit je pěkně si zasportovat. Nejprve jsme se rozehřáli hrou s "padákem" a poté si zahráli kroket.


2.4. 2015

Jsou tomu již čtyři roky, co jsme v našem domově započali milou tradici Velikonoční výstavy. Vždy je to pro nás velká událost a jsme rádi, za to, že se Vás letos přišlo podívat tolik. Naše výrobky měli veliký úspěch a v těsném závěsu za nimi následovaly koláčky z naší kuchyně. Poseděli jsme si u kávy, popovídali jsme si a bylo nám skvěle. Během dopoledne nás navštívily děti z místní MŠ a zcela neplánovaně nás potěšily svým Velikonočním programem, na závěr nás všechny vyšupali, takže letos rozhodně neuschneme.


25.3. 2015

Velikonoce už klepou na dveře, a tak jsme vyrazili načerpat trochu té sváteční atmosféry k našim kolegům do České Skalice na jejich Velikonoční výstavu. Vystavené výrobky byly vskutku krásné, tak jsme neodolali a odvezli si něco na památku.

A 2.4. od 9 hodin zase můžete přijít načerpat Velikonoční atmosféru sem k nám. 


20.3. 2015

Dnešek byl na aktivity velmi bohatý. Poprvé k nám zavítala paní Anička Holínská se svým programem Chytré hlavičky, během kterého jsme se seznámili nejen s paní Aničkou, ale také s předměty, které jsme my nebo naši rodiče měli ve svých domácnostech. Setkání to bylo velmi příjemné a těšíme se na pokračování 3. dubna.

Kdo netrénoval hlavičku vyrazil společně s Jolanou na terasu pozorovat přírodní úkaz, který nám ten dnešní den přichystal. Zatmění slunce byl pro mnohé z nás velmi silný zážitek.


18.3. 2015

Dnešní den jsme zahájili velkou narozeninovou párty. Společně jsme slavili životní jubilea všech v březnu narozených. Každý si sfouknul svoji svíčku na dortu a zašeptal své tajné přání. Nejstarší oslavenkyně a zároveň nejstarší obyvatelka domova oslavila své krásné 99 narozeniny. Už se těšíme na velkou slávu příští rok. A za měsíc slaví dubňáci - berani a býci.


12. 3. 2015

Dnešní odpoledne patřilo všem ženám. Sice s menším zpožděním jsme oslavili Mezinárodní den žen. Pochutnali jsme si na výborném občerstvení, k tanci a poslechu nám zahrála naše "sestřička" Iveta Čudová a všechny ženy od našeho kavalíra dostaly krásnou květinu.


3. a 10. 3. 2015

V těchto dnech k nám zavítali děvčata a chlapci z černilovského uskupení TenSing. Strávili jsme společně hodinku plnou krásných lidových písní.


12.2.2015

Je až k neuvěření, že se v letošním roce uskutečnil již pátý ročník našeho Domovského plesu. Tentokrát s podtitulem květinový. Jídelna se proměnila ve velkou květinovou zahradu, všichni jsme se ozdobili nejrozmanitějšími květy a vyrazili jsme do víru plesové zábavy. K tanci a poslechu nám hrála kapela Xband. Pochutnali jsme si na výtečných zákuscích a chlebíčcích a vyhráli pěkné ceny v tombole.


23.1.2015

První letošní větší akci máme za sebou. Dnes náš Domov navštívil pan Slabý a slečna Vondráčková. Oba si s sebou přivezli své čtyřnohé kamarády. Pan Slabý nám vyprávěl o myslivosti, resp. o výcviku loveckých psů a slečna Vondráčková nám předvedla, jak její pes umí poslouchat.